Exnovo - planujesz sprzedać lub kupić nieruchomość w Trójmieście? Wiesz jakie to absorbujące? Dlatego chętnie Ci pomożemy.

Zabytkowy kompleks byłej cegielni.

Inny komercyjny na sprzedaż

3 900 000 PLN

9 983 PLN/m2

powierzchnia

390.66 m2

liczba pokoi

10

rok budowy

2010

id oferty

7359936

Typ nieruchomości:

Inny komercyjny

Typ transakcji:

sprzedaż

Lokalizacja:

Połoniny

Piętro:

na 1

Powierzchnia:

390.66 m2

Liczba pokoi:

10

Rok budowy:

2010

Numer oferty:

7359936

Opis nieruchomości

OFERTA SPRZEDAŻY

Zabytkowy kompleks byłej cegielni zaadaptowany na wyjątkowy loft i całoroczny domek wypoczynkowy. Obiekty zlokalizowane nad Zalewem Wiślanym w Krajobrazowym Parku Wysoczyzny Elbląskiej.
Aktualnie jest to zamieszkała siedziba rodzinna. Obiekt na loft poddany w 2009-2010 całkowitej adaptacji. Nadaje się idealnie na działalność gastronomiczno-turystyczną, siedzibę biura, zakład produkcyjny itp.

DANE TECHNICZNE:

- pow.: obiektu głównego 608 m²
- pow.: mieszkalna 360 m²
- pow.: domku 82 m² 
- pow. działki: ca. 2 ha
- rodzaj zabudowy: murowana
- stan techniczny: świeżo po adaptacji
- woda: tak
- kanalizacja: tak
- prąd: tak
- telefon: tak
- Internet: tak+
- ogrzewanie: własne ( piec dwufunkcyjny+3 kominki)
- ogrodzenie: tak
- dojazd: asfalt

Loft, sypialnia, biblioteka, 2 łazienki, 3 tarasy, kuchnia, spiżarnia, garaż i duża galeria.
W lofcie znajduje się kuchnia-wyspa, miejsce do odpoczynku z kominkiem z dębowymi ławami, osobny kącik telewizyjny. Ogrzewanie kanałowe i podłogowe. Loft łączy się poprzez wejście metalowymi gdańskimi schodami z przeszkloną biblioteką, z przepięknym widokiem na całą zatokę. Podłoga wyłożona deskami modrzewiowymi. Z biblioteki wyjście na bardzo duży taras.
Sypialnia poprzez prawie całkowite oszklenie łączy miejsce do spania z ogrodem. Podłoga wykonana z desek modrzewiowych.
Eliptyczna wanna pośrodku pokoju łazienkowego, bidet, wc i jednolita duża umywalka, podłogowe ogrzewanie- tworzą razem dobry design.
W holu ogrzewanie podłogowe, duże wejściowe drzwi.
Galeria może być używana, jako powierzchnia wystawowa (oświetlenie dostosowane do wystaw) lub dodatkowe miejsca postojowe na samochody lub jachty.
Pokój gościnny, mały loft o powierzchni ca. 52 m² z osobną kuchnią, łazienką, tarasem, zintegrowany z dużym loftem, ale jednocześnie z osobnym wejściem.
Zachowano stare historyczne detale, aby oddać charakter przemysłowego obiektu.
Domeczek, umiejscowiony przy bramie wjazdowej, o powierzchni ca.82 m² może być mieszkaniem dla dozorcy. Domek posiada 3 pokoje, kuchnię, łazienkę i dwa tarasy.

Widok nie może być zabudowany, ponieważ posesja leży bezpośrednio nad wodą, jedynie przedzielona polną drogą.

Posesja z założonymi trawnikami, nasadzonymi krzewami i kwiatami, ogród warzywny, sad z około 30 drzewami owocowymi, ogrodzony teren z żywopłotem, założone drogi wewnętrzne, wybudowana drewutnia, wędzarnia i historyczne wiaty.
Starodrzew: dąb, buki, wiązy, brzozy.
Spokojna atmosfera, woda, lasy i ogród (ca. 2 ha.) tworzą czarujący klimat do zamieszkania i odpoczynku.
W XIX i XX wieku miejscowość uzdrowiskowa ze źródłami leczniczymi (źródełko leży na terenie posesji)

Połączenie do Elbląga poprzez drogę asfaltową 8 km. Połączenie do urokliwych Kadyn, które ostatni cesarz Wilhelm II obrał, jako swoją letnią rezydencję.

Wspaniała przyroda, wąwozy pełne niespotykanej roślinności zachęcają do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych. Posesja leży na granicy parku krajobrazowego- możliwość obserwacji ptactwa wodnego. Bardzo dobre warunki do uprawiania jazdy konnej. W odległości 50 m nowy port jachtowy umożliwia trzymanie jachtu, motorówki i używanie całego wodnego akwenu. Łodzią dojazd do Krynicy Morskiej w ciągu 15 minut. Tereny dobre do uprawiania nie tylko sportów letnich, ale także zimowych. Wspaniałe możliwości wędkowania i obserwowania w naturze zwierząt lub uprawianie myślistwa. Możliwość kupna ryb, prosto od rybaków. Plac golfowy w niedalekim, o 25 km oddalonym Pasłęku.

Dla zainteresowanych służymy dodatkowymi informacjami, dokumentacją i innymi zdjęciami.


Zapytaj o ofertę

Wyślij kontakt, a odpowiemy w ciągu 24h

Lokalizacja