Exnovo - planujesz sprzedać lub kupić nieruchomość w Trójmieście? Wiesz jakie to absorbujące? Dlatego chętnie Ci pomożemy.

GRANARIA Gdańsk

Home > Inwestycje > Granaria

Jeśli zainteresowała Ciebie to mieszkanie to już dziś sprawdź inne dostępne oferty, zanim ktoś Cię wyprzedzi.
Wypełnij formularz a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.

O PROJEKCIE

Granaria to wyjątkowe przedsięwzięcie, które łączy potrzeby nowoczesnego, europejskiego miasta z jednoczesnym poszanowaniem jego dziedzictwa i bogatej historii. To całościowy koncept miejski, w ramach którego powstaną apartamenty, punkty usługowe i handlowe, parking podziemny oraz nowoczesny hotel z licznymi salami konferencyjnymi. Całość projektu zwieńczy ogólnodostępny plac miejski oraz nowa kładka dla pieszych, która połączy go z centrum miasta.

Nazwa inwestycji nawiązuje do łacińskiego słowa oznaczającego spichlerz, a także do oficjalnej nazwy jednej z dawnych dzielnic Gdańska. To właśnie w tym miejscu już ponad 600 lat temu pojawiły się pierwsze spichlerze, których w momencie największego rozkwitu było aż 340. Niestety, zmieniające się potrzeby handlu i burzliwa historia miasta sprawiły, że Wyspa Spichrzów będąca przez lata sercem gospodarczym jednego z najważniejszych portów w Europie, stała się miejscem zapomnianym i opuszczonym.

Granaria, zaprojektowana zgodnie z duchem Nowego Urbanizmu, to powrót do klasycznej konstrukcji przestrzeni miejskiej, w oparciu o lokalną historię, klimat, ekologię, przemieszanie funkcji oraz tradycję budowlaną. Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy, tworząc jednocześnie nową przestrzeń z bogatą ofertą przeznaczoną zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób odwiedzających miasto. Dzięki temu Wyspa Spichrzów odzyska swoją dawną świetność znaną z czasów hanzeatyckich i będzie zachwycającą wizytówką Gdańska, a serce miasta znowu zacznie tętnić życiem.

HISTORIA WYSPY SPICHRZÓW

Hanza, czyli związek handlowy miast, powstała w połowie XIII wieku, a już w XIV wieku do Hanzy przystąpiły polskie miasta takie jak Gdańsk, Szczecin, Królewiec czy Elbląg. Gdańsk był największym z miast hanzeatyckich tej części Europy – dzięki korzystnemu położeniu na przecięciu szlaków handlowych oraz w ujściu Wisły, stał się jednym z najważniejszych europejskich portów. Natomiast Wyspa Spichrzów była największym magazynem, gdzie w spichlerzach przechowywano np. zboże przywożone do Gdańska przez polskich flisaków, chmiel, drewno, konopie, len, wosk, sukno i wiele innych, często luksusowych towarów. Handel kwitł, miasto się rozwijało i bogaciło wraz ze swoimi mieszkańcami.

Granaria zlokalizowana jest na Wyspie Spichrzów - w samym sercu Gdańska. Wszystkie najważniejsze atrakcje miasta znajdują się w odległości zaledwie kilku minut spacerem. Takie położenie sprawia, że mieszkańcy Granarii będą mogli korzystać ze wszystkiego, co ma do zaoferowania miasto – licznych restauracji, kawiarni, kin, muzeów, teatrów czy sklepów, bez długich dojazdów czy stania w korkach. Marina Gdańsk, położona tuż obok, to wymarzone miejsce do realizowania pasji związanych z żeglowaniem i sportami wodnymi, a także możliwość podziwiania fantastycznych prezentacji flotylli jachtów przypływających na regaty. To nowy standard i zupełnie nowa jakość życia w Gdańsku.

Przystanki autobusowe i tramwajowe w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów zapewniają bezproblemowe i szybkie połączenia z pozostałymi częściami miasta. Dojazd do najważniejszych punktów komunikacyjnych łączących Gdańsk z innymi miastami zajmuje odpowiednio:

Dworzec kolejowy – 6 min.
Stacja SKM Gdańsk Śródmieście – 5 min.
Lotnisko Gdańsk – 22 min.


II ETAP

W drugim etapie inwestycji powstaną budynki apartamentowe zlokalizowane w kwartale między ulicą Pożarniczą, a Basztową, według projektu pracowni Mąka Sojka Architekci. Zarówno sama architektura, jak i sposób wykończenia budynków piękną, czerwoną cegłą, bezpośrednio nawiązuje do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze. Ponad 500 mieszkań o zróżnicowanym metrażu spełnia najwyższe standardy jakościowe i estetyczne, a jednocześnie daje przyszłym mieszkańcom możliwość szerokiego wyboru.

Dopełnieniem tej fazy inwestycji jest przebudowa mariny i zwiększenie liczby miejsc do cumowania jachtów, które dzięki przekształceniu Mostu Stągiewnego w most zwodzony będą mogły swobodnie poruszać się po Motławie i okolicach wyspy.

UDOGODNIENIA

Granaria oferuje swoim mieszkańcom zupełnie nową jakość życia wynikającą z unikalnego połączenia – zalet związanych z mieszkaniem w ścisłym centrum dużego miasta i jednocześnie w enklawie spokoju, w której płynnie przenikają się nowoczesność z elementami historycznymi. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji wewnętrze patio wypełnione zielenią i starannie zaaranżowanymi miejscami do wspólnego wypoczynku. Koncept kawiarniano–restauracyjny, zlokalizowany na parterze, wraz z licznymi punktami usługowo-handlowymi, wznoszą komfort codziennego życia na nowy poziom. Jednocześnie mieszkańcy Granarii będą mogli korzystać z wszystkiego, co ma do zaoferowania duże miasto.

W myśl Nowego Urbanizmu nowopowstające przestrzenie miejskie powinny łączyć funkcje mieszkalne, usługowe i rekreacyjne po to, aby w najbliższym sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania móc pracować, robić zakupy, spędzać czas wolny, korzystając z oferty kulturalnej czy pójść do lekarza. Dodatkowo ta przestrzeń powinna być atrakcyjna wizualnie, przyjazna i bezpieczna.

Taka właśnie jest Granaria na Wyspie Spichrzów.

Podane cena są cenami netto, należy doliczyć 8% lub 23% VAT.


MASZ PYTANIA DOTYCZĄCE INWESTYCJI?
Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie.
 

Informacje

termin realizacji

2024 r.

ceny od

2 019 054 PLN

ceny do

7 189 074 PLN

Powierzchnie od

101.46 m2

Powierzchnie do

351.00 m2

L. pomieszczeń od

3

Ceny za mkw. od

19 000 PLN

Ceny za mkw. do

19 900 PLN

lokalizacja

Gdańsk

Lista lokali

Mamy doświadczenie w sprzedaży inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych.

ilość ofert:   0

Zapytaj o ofertę

Wyślij kontakt, a odpowiemy w ciągu 24h

W trakcie 15-letniej pracy w branży nieruchomości, pośredniczył w ponad tysiącu transakcji sprzedaży.

Marcin Fałek

Licencja Pośrednika, nr 26542